Hírek

Konferenciafelhívás – Szegedi Történészhallgatók Egyesületének Negyedik Konferenciája

2022. április 7.

Szegedi Történészhallgatók Egyesületének Negyedik Konferenciája A Szegedi Történészhallgatók Egyesülete 2022-ben negyedik alkalommal rendezi meg éves konferenciáját online formában, ahová a Szegedi Tudományegyetemen osztatlan-, alap-, mester- és PhD-képzésben részt vevő hallgatók jelentkezését várják, (…)

Konferenciafelhívás – Tavaszi Szél Konferencia 2022

2022. március 6.

„A Doktoranduszok Országos Szövetsége 2022. május 6–8. között t a Pécsi Tudományegyetemmel együttműködésben ismét megrendezi a Tavaszi Szél elnevezésű multidiszciplináris, tudományos konferenciáját. A DOSZ a 2022. évi Tavaszi Szél Konferencia (…)

Megbeszélés PhD-hallgatóknak

2022. február 25.

Kedves PhD-hallgatók! Értesítjük Önöket, hogy Prof. Dr. Papp Sándor, az SZTE Történelemtudományi Doktori Iskola vezetője 2022. február 25-én (péntek) 10:00 órai kezdettel megbeszélést tart a doktori iskola hallgatóinak a félévkezdésre való tekintettel! Ha bármilyen kérdésük van (…)

Kötetbemutató

2022. február 15.

Doktori iskolánk egykori hallgatója, Krajcsír Lukács kutató Válságból válságba – A Szuezhez vezető út, 1955–1956 című kötetének bemutatójára 2022. február 15-én 14:00 órai kezdettel kerül sor az SZTE Klebelsberg Könyvtárában. A szerzővel (…)

Konferenciafelhívás – New trends in research of the history of Habsburg imperial diplomacy (16th – 19th centuries)

2021. június 3.

A University of Pardubice, Faculty of Arts and Philosophy, Institute of History és a Centre for Ethics as Study in Human Value a Habsburg Monarchia 16–19. századi történetének kutatására fókuszáló (…)

Gyakornoki pályázat tudományos kutatás folyatatására

2021. április 30.

Dr. Felkai László, a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára pályázatot hirdet a Belügyminisztériumot érintő közszolgálati témában kutatók számára. Doktoranduszok, abszolutóriumot szerzettek és doktorjelöltek egyaránt pályázhatnak a gyakornoki rendszer keretében folyó tudományos kutatásra. (…)

Konferenciafelhívás – Szegedi Történészhallgatók Egyesületének III. Konferenciája

2021. április 7.

A Szegedi Történészhallgatók Egyesülete 2021-ben harmadik alkalommal rendezi meg konferenciáját online formában, ahová a Szegedi Tudományegyetemen osztatlan-, alap-, mester- és PhD képzésben részt vevők jelentkezését várják, akik kutatásuk során elért (…)

Tudományos publikálást segítő E-learning platform

2021. február 10.

Előfizetés keretében hozzáférhetővé vált az Enago-KargerLEARN Platform, ami strukturált képzés keretében több mint 15 tudományos publikálást segítő tanfolyamot tartalmaz. Az e-learning anyagokat több mint 20 éves, szakterületi publikálási tapasztalattal rendelkező (…)

Konferenciafelhívás

2020. december 14.

Az SZTE ÁJTK Nemzetközi és Regionális Tanulmányok Intézete az International Diplomatic Student Association Szegeddel közösen szervez 2021-ben angol nyelvű, nemzetközi konferenciát alap-és mesterszakos, valamint PhD-hallgatók részére, online formában. A konferencia (…)

Doktoranduszaink közreműködésével megjelent a „Sapere aude” című tanulmánykötet

2020. augusztus 11.

„Sapere aude”, azaz „merj gondolkodni” – ezt a találó címet kapta a Szegedi Történészhallgatók Egyesülete által szervezett tudományos konferencián elhangzott előadásokból válogatást közlő tanulmánykötet. A 2019 tavaszán élénk érdeklődés mellett, (…)