Konferenciafelhívás

2019-04-11

A SZETE I. Szegedi Történészhallgatók Egyesületének Konferenciája címmel, hagyományteremtő szándékkal 2019. április 11-én konferenciát szervez. Várják a jelentkezését azoknak a Szegedi Tudományegyetemen tanuló hallgatóknak, akik osztatlan-, alap-, mester-, vagy doktori képzésben tanulnak, a (…)

Doktori védés – Szabados János

2019-02-11

A Szegedi Tudományegyetem Doktori Tanácsa és a Történelemtudományi Doktori Iskola tisztelettel meghívja Önt SZABADOS JÁNOS „Azon fáradozom, hogy mindkettőjüket jó szomszéddá tegyem” –A budai német renegát Hans Caspar karrierjének (1627–1660) (…)

„Eljátszott történelem”

2019-01-22

Interjú a Konfliktus szimulátorokat megalkotó fiatal történészekkel Hogy mi a közös az amerikai függetlenségi háborúban, a spanyol függetlenségi háborúban és a 2018. évi Kutatók Éjszakájában? Első blikkre talán nem könnyű (…)

I. SZETE Történelmi Filmest

2018-12-10

December 10-én 18.00 órai kezdettel kerül megrendezésre az I. SZETE Történelmi Filmest a Szegedi Történészhallgatók Egyesületének szervezésében. Első alkalommal „A Sólyom végveszélyben” című Oscar-díjas filmet láthatják az érdeklődők. A film elemzéséhez és történelmi (…)

„Igaz történet alapján!” – workshop

2018-12-08

„Igaz történet alapján! Visszaemlékezés és sajtó használata a történeti kutatásokban” címmel kerül megrendezésre december 8-án egy izgalmasnak ígérkező workshop a SZETE - Szegedi Történészhallgatók Egyesületének szervezésében. A rendezvényen elhangzó előadások a visszaemlékezések, (…)