Doktori védés – Fejős Sándor

2018-11-15

A Szegedi Tudományegyetem Doktori Tanácsa és a Történelemtudományi Doktori Iskola tisztelettel meghívja Önt Fejős Sándor „Művelődés és kultúra a dualizmus kori Magyarkanizsán (1867-1918)” című értekezésének védésére történelemtudományok tudományágban. A védés időpontja: 2018. (…)

Doktori védés – Kovács Anett

2018-11-06

A Szegedi Tudományegyetem Doktori Tanácsa és a Történelemtudományi Doktori Iskola tisztelettel meghívja Önt Kovács Anett „Közjótékonyság története Békés megyében 1828-1918“ című értekezésének védésére történelemtudományok tudományágban. A védés időpontja: 2018. november (…)

Doktori védés – Takács Melinda

2018-10-17

A Szegedi Tudományegyetem Doktori Tanácsa és a Történelemtudományi Doktori Iskola tisztelettel meghívja Önt Takács Melinda „Egy kora középkori település a Nyírségben“ című értekezésének védésére történelemtudományok tudományágban. A védés időpontja: 2018. (…)

Doktori védés – Túróczi Tamás

2018-10-15

A Szegedi Tudományegyetem Doktori Tanácsa és a Történelemtudományi Doktori Iskola tisztelettel meghívja Önt Túróczi Tamás „Ibériai-japán kapcsolatok (1543-1650), a keresztény rendi konfliktusok és a japán kereszténypolitika változásai tükrében“ című értekezésének védésére történelemtudományok (…)

„Tehetségek a történettudomány szolgálatában”

2018-08-06

Megjelent a „Tehetségek a történettudomány szolgálatában” című tanulmánykötet legfrissebb, immár negyedik száma Ferwagner Péter Ákos egyetemi docens szerkesztésében. A tudományos kutatásaik elején járó fiatalok számára kiváló publikációs lehetőséget biztosító kötet egyedisége abban áll, (…)